Współpraca z nami

Firma LARS to producent wysokiej jakości oświetlenia

LARS to polska marka o ugruntowanej renomie w branży oświetleniowej, która od ponad 25 lat współpracuje z wieloma partnerami na całym świecie.

Nasze realizacje oraz produkty można podziwiać od Londynu po Nową Zelandię.

Historia

LARS powstał w 1984 roku, choć tak naprawdę jego korzenie sięgają pierwszej połowy lat ‘60, kiedy nestor rodu rozpoczynał swoją działalność gospodarczą w trudnych czasach dla prywatnych inicjatyw. Rozszerzenie działalności oraz nowa nazwa była ideą nowego, drugiego pokolenia.

Dziś LARS jest firmą rodzinną zarządzaną przez drugie oraz trzecie pokolenie, które nieustannie dbają o rozwój firmy oraz pamiętają o dziedzictwie, które sięga już ponad pół wieku. LARS pozostaje również w 100% polską firmą bez żadnego udziału kapitału zagranicznego.

Marka znana i ceniona w Polsce i poza jej granicami.

Ze względu na ponad pól wieku działalności rodziny właścicielskiej dziś LARS może się pochwalić obecnością w ponad 50 krajach na całym świecie.

Jesteśmy szczególnie dumni, kiedy możemy oglądać nasze produkty od krajów strefy polarnej po gorącą strefę równikową.

Family Business Network

LARS nie kryje swojego rodzinnego charakteru. Przeciwnie, tak jak wiele znanych zachodnich firm, z dumą zaznaczamy, że nasz dorobek to ciężka praca 3 pokoleń. Wierzymy, że firmy rodzinne na świecie stanowią trzon globalnej gospodarki i zapewniają jej stabilizację w czasach wzmożonej spekulacji na wielu rynkach.

Dlatego LARS był jedną z firm założycielskich polskiego oddziału stowarzyszenia Family Business Network, które działa w ponad 60 krajach. Aktywnie włączamy się w promocję polskich firm rodzinnych w Polsce i na świecie, aby polskie marki i praca wielu przedsiębiorczych Polaków były odpowiednio doceniane.

Nasze Marki

To marka w całości wykreowana przez LARS. Auraton to dziś lider w branży systemów sterowania ogrzewaniem eksportujący produkty pod własną marką do ponad 25 państw. Co ważne, linie produkcyjne Auratona znajdują się w Polsce zapewniając zatrudnienie lokalnie bez wspierania kapitałem dalekowschodnich przedsiębiorstw.

To marka lotnicza, która zajmuje się obsługą techniczną helikopterów oraz samolotów jako autoryzowany serwis. Ponadto wykonuje prace lotnicze, przewóz osób oraz zajmuje się obsługą dokumentacji statków powietrznych. Helicenter i lotnicze know-how to także nieoceniony wkład w całą grupę LARS w zakresie podejścia do standardów jakości. Nie bez powodu jej główne hasło, to „najwyższy pułap bezpieczeństwa”.

Nasi Partnerzy

Klienci indywidualni

Dostarczamy produkty do Waszych domów, biur i warsztatów.

Rozświetlamy: elewacje, ogrody, sufity, stoły robocze i wiele innych miejsc, które ogranicza tylko Wasza wyobraźnia. Dlatego chętnie doradzamy, ale równie chętnie słuchamy Waszych pomysłów.

Zostań naszym klientem

Projektanci

LARS odpowiada za wiele oryginalnych i prestiżowych projektów na całym świecie.

Doceniają nas specjaliści na rodzimym rynku, ale także  bardzo wymagający projektanci i architekci ze Szwajcarii, Skandynawii czy Bliskiego Wschodu. Oferta to szeroki wachlarz od minimalistycznych, ale eleganckich oprawek dla branży jubilerskiej, przez nowe estetyczne oświetlenia dla biur i hal przemysłowych, aż po olbrzymie lampy do holi najbardziej znanych światowych hoteli.

Wszystko wykonane indywidualnie, czasem jako jeden unikalny egzemplarz, po to by zadowolić nawet najbardziej wybredne gusta.

Zostań naszym klientem

Wykonawcy

LARS od wielu lat współpracuje z najlepszymi wykonawcami robót budowlanych na polskim i zagranicznym rynku.

Rozumiemy presję czasu, częste niespodzianki w trakcie realizacji oraz zmieniające się decyzje inwestorskie. Ta codzienność większości wykonawców jest także naszą codziennością, dlatego zawsze staramy się działać razem. Wierzymy, że to najlepsza droga do pozytywnego rezultatu i ostatecznego oddania realizacji w ręce usatysfakcjonowanego inwestora.

Zostań naszym klientem

Hurtownicy

Jako dostawca różnorodnych rozwiązań dla wielu branż rozumiemy potrzebę utrzymywania odpowiednich stanów magazynowych oraz dostaw just-in-time bardzo zróżnicowanego asortymentu.

LARS posiada własne magazyny, dlatego świetnie rozumiemy, że klienci nie zawsze dysponują odpowiednim do zamówienia czasem. Stąd staramy się pomagać naszym partnerom i wspólnie sprostać wyzwaniom stawianym przez wymagających klientów.

Zostań naszym klientem

Producenci

W LARSie uważamy, że profesjonalizm wynika ze specjalizacji. Dlatego chętnie podejmujemy współpracę z innymi producentami i liderami w swoich branżach.

Sprawność prowadzonych przez specjalistów procesów przekłada się na końcową satysfakcję klienta. Liczba naszych odbiorców jest bardzo duża, a ich elastyczność i wyobraźnia wciąż nas zadziwia. Dlatego nie boimy się łączyć sił z innymi, by prezentować wspólnie wypracowane rozwiązania, które odpowiadają na co raz nowsze potrzeby i trendy na różnych rynkach.

Zostań naszym klientem

Patenty i Certyfikaty

Ze względu na naszą długą historię wielokrotnie zdarzało nam się proponować nowatorskie rozwiązania dla wielu branż. Sporo z nich było lub wciąż jest chronionych patentami, wzorami użytkowymi oraz innymi narzędziami mającymi na celu ochronę naszej własności intelektualnej.

Również kwestie certyfikacji, legalizacji czy atestacji są dla nas codziennością. Z jednej strony LARS dostarcza rozwiązania dla sektora transportowego, w tym kolejowego, z drugiej dla branży budowlanej, a z jeszcze innej dla przemysłu meblarskiego. To jednak tylko przykłady, które obrazują, że przy odpowiednim nastawieniu jesteśmy w stanie sprostać każdym standardom narzucanym przez przepisy.

Rekomendacje

Informacje zwrotne jakie otrzymujemy od naszych klientów są dla nas niezwykle ważne, ponieważ pozwalają nam na bieżąco ulepszać nasze produkty. Rekomendacje i listy polecające są dla nas największą nagrodą za ciężką pracę i motywacją do dalszych starań.

Biznes Odpowiedzialny Społecznie (CSR)

Konferencje i wykłady

LARS to trzypokoleniowa firma rodzinna, która osiągnęła sukces w skali międzynarodowej eksportując do ponad 50 krajów i funkcjonując jednocześnie w kilku branżach. Jesteśmy dumni, że udało się dokonać dwóch sukcesji, a zmiany pokoleniowe...

Czytaj więcej

Ekologia - AuraEko

LARS na co dzień projektuje i produkuje oświetlenie oparte o nowoczesną technologię LED, która przyczynia się do ograniczenia zużycia energii i ochrony środowiska. Jednak uważamy, że to nie wystarczy.

Czytaj więcej

Akcja Serce

LARS to firma rodzinna, skupiona wokół rodzinnych wartości. Skoro tak, to kwestie życia i zdrowia stoją dla nas na pierwszym planie. Dlatego kiedy okazało się, że ze względu na braki sprzętowe Poznańska Klinika Kardiochirurgii i Transplantologii...

Czytaj więcej